Mobilne panele fotowoltaiczne - nadchodzi nowa era rowerów?

rower z panelem solarnymHolandia to kraj o wysoko rozwiniętej kulturze rowerowej, dlatego też holenderska firma Solar Application Lab postanowiła połączyć zapotrzebowanie rynku na nowoczesny sprzęt i ekologiczne rozwiązania transportu i przedstawia prototyp elektronicznego S-roweru, który wykorzystuje do napędu energię słoneczną.

Pierwszy prototyp został zaprojektowany przy użyciu paneli monokrystalicznych, jednak w celu ulepszenia konstrukcji firma współpracuje z Uniwersytetem Technologicznym w Delf, by wykorzystywać panele zbudowane z amorficznego krzemu. Wynalazcy roweru mają nadzieję, że ta nowsza technologia będzie gotowa już w przeciągu 12 miesięcy.

Energia produkowana podczas jazdy na rowerze jest od razu wykorzystywana na potrzeby użytkownika. Jednak możliwa jest również produkcja energii gdy rower nie jest w użyciu. Wtedy wyprodukowany nadmiar energii jest bezpośrednio przesyłany do inteligentnej miejskiej sieci. Takie rozwiązanie pozwala na maksymalne wykorzystanie energii słonecznej dopływającej do modułów.

źródło: globenergia.pl

BMW zaoferuje domowe magazyny energii

ekoraty BMW zapowiedziało wdrożenie oferty domowych magazynów energii, w których wykorzysta nowe, ale także zużyte baterie ze swojego pierwszego elektrycznego modelu i3. BMW dołącza tym samym do takich firm jak Tesla, General Motors, Nissan czy Daimler, które wprowadzają na rynek ofertę z zakresu magazynowania energii.BMW zapowiedziało wdrożenie oferty domowych magazynów energii, w których wykorzysta nowe, ale także zużyte baterie ze swojego pierwszego elektrycznego modelu i3. BMW dołącza tym samym do takich firm jak Tesla, General Motors, Nissan czy Daimler, które wprowadzają na rynek ofertę z zakresu magazynowania energii.

BMW zapewnia, że w swoim magazynie energii wykorzysta nowe, litowo-jonowe wysokonapięciowe baterie, podobne do stosowanych w BMW i3, ale również baterie z rynku wtórnego, które nie będą już spełniać standardów wymaganych w motoryzacji.                                                                                                                                               Fot. BMW

Jak na razie BMW praktycznie nie ma zużytych baterii z modelu i3, ponieważ jest on oferowany na rynku zaledwie od 2013 r. Z czasem, i ze wzrostem wolumenu sprzedaży elektrycznych BMW, takie baterie pojawią się jednak na rynku i będzie je można wykorzystać – jak zapewnia BMW jeszcze przez wiele lat – w domowych magazynach energii, rozwiązując jednocześnie problem wcześniejszej utylizacji.

źródło: gramwzielone.pl

Zredukuj swoje rachunki za prąd do ZERA!

Dzięki nowelizacji prawa energetycznego, będzie możliwe bilansowanie energii pobranej i oddanej już od lipca 2016!

Po podłączeniu instalacji fotowoltaicznej do sieci domowej, inwestor będzie miał możliwość obniżenia swojego rachunku za energię elektryczną praktycznie do zera - przy dobraniu odpowiedniej instalacji pozostaną do zapłaty tylko opłaty abonamentowe!

Podłączenie instalacji następuje na zgłoszenie do zakładu energetycznego - bez kosztów po stronie zgłaszającego.

Szacuje się, że koszt inwestycji zwróci się w 8 lat, co daje rentowność na poziomie 12,5% w skali roku. Zatem tak wysoka rentowność pozwala z zyskiem sfinansować instalację kredytem komercyjnym jakim są EKO RATY.

 

EKO RATY to narzędzie do sfinansowania instalacji:

- proste - wymagane jest jedynie zaświadczenie o dochodach,

- tanie - cały roczny koszt kredytu to 4,8%,

- szybkie – decyzja o udzieleniu kredytu podejmowana jest ciągu 24 godzin.

EKO RATY to Twoje narzędzie do sfinansowania instalacji fotowoltaicznej !

Dumni jak sponsor, wierni jak kibice

Alior Bank - jedyny bank grający na pozycji oficjalnego sponsora Reprezentacji Polski w piłce nożnej